Jacek Turczyk jest fotoreporterem od 18 lat związanym z Polską Agencją Prasową. Na co dzień zajmuje się fotografią polityczną, towarzyszy m.in. polskiemu Prezydentowi w wyjazdach zagranicznych.
Jak sam mówi, raz w roku robi sobie “wakacje” i szuka innego projektu fotograficznego. W ubiegłe wakacje zrealizował fotoreportaż pt. “Remek”. Towarzyszył polskiemu ultrakolarzowi w morderczym wyścigu Race Across Austria.

Remek Siudziński pokonał na rowerze 2200km, przemierzył górzystą Austrię w 5,5 doby. Jacek Turczyk był w jego ekipie i zrealizował fotoreportaż, który w kategorii sport, został nagrodzony: w konkursie Grand Press Photo, otrzymał nagrodę Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, oraz wyróżnienie w konkursie fotograficznym
BZ WBK Press.

Jacka poznałem pod koniec stycznia, kiedy odbierał nagrodę SDP. Wchodziłem wtedy powoli do zespołu Ultrakolarza, pomagałem Remkowi zrealizować krótką relację i wywiad.
Już wtedy miałem ochotę spotkać się z Jackiem i porozmawiać, ale spotkaliśmy się dopiero dzisiaj – ponad 3 miesiące później, 5 dni po gali Grand Press Photo, na której Jacek Turczyk zdobył I nagrodę za reportaż w kategorii sport.

Zobacz zdjęcia – nagrodzony fotoreportaż Jacka Turczyka pt.”Remek”

Poniżej kilka zdjęć z wręczenia nagród na gali Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (30.01.2014)

Jacek Turczyk - Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2)

Jacek Turczyk - Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (3)

Jacek Turczyk - Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1)