Próby do performance tanecznego pt “Julia”.

Na zdjęciach Małgosia Suś.
_MG_8489 _MG_8517 _MG_8581 _MG_8700 _MG_8766
Artystyczne CV: Małgorzata Suś (ur. 1991)

Performerka, aktorka teatru fizycznego, tancerka, choreografka. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

Od października do końca grudnia 2014 roku studiowała na Tel Aviv University w Izraelu. Od 2013 do 2016 roku pracowała w Stowarzyszeniu Sztuka Nowa i należała do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego pod kierunkiem Dawida Żakowskiego. Występowała w spektaklach Badania solarystyczne 2.0, Artysta. Mechanika ucieczki, Mapy pamięci. Współtworzyła realizowane przez Stowarzyszenie projekty edukacyjne Młodzi solaryści i Podaj Dalej 2014-2016.

Od czerwca 2016 roku współpracuje z Teatrem Baj w Warszawie. W lipcu 2016 roku uczestniczyła w projekcie Grand Opera Publique, w ramach którego prowadziła warsztaty teatru fizycznego i współtworzyła choreografię do spektaklu, którego premiera miała miejsce na Festiwalu AgitÁgueda w Portugalii.

W kwietniu 2016 roku pracowała z izraelską choreografką Orly Portal, przygotowując solowy spektakl check.point w ramach programu Rezydencja/premiera VIII Gdańskiego Festiwalu Tańca.
W marcu 2016 roku odbyła rezydencję artystyczną w Porto, w ramach której poprowadziła masterclass w ACE Escola Des Artes i pracowała nad spektaklem A Sea Close By. Od stycznia 2016 roku regularnie trenuje capoeirę.

W styczniu 2015 i listopadzie 2014 prowadziła warsztaty teatru fizycznego w obozie dla uchodźców w Jeninie (Palestyna, West Bank). Od 2013 roku uczestniczyła w kilku edycjach projektu If This Was My Street, w ramach którego brała udział w festiwalach Les Tombées de la Nuit w Rennes we Francji, Imaginarius w Santa Maria da Feira w Portugalii i w Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie.

Regularnie uczestniczy w warsztatach tańca współczesnego w Polsce i zagranicą, uczyła się m.in. od Thomasa Steayerta, Iñakiego Azpillagi, Davida Zambrano, Arco Renza, Witolda Jurewicza, Macieja Kuźmińskiego, Leszka Bzdyla, Igora Podsiadłego, Małgorzaty Haduch, Natalii Iwaniec, Katarzyny Chmielewskiej, Anny Piotrowskiej, Laury Aris Alvarez.

W latach 2011-2013 współpracowała z Teatrem Baza w Warszawie i uczęszczała na kurs aktorski w działającym przy tym teatrze Studiu Teatralnym. Podstawy tańca klasycznego poznała w Studio Taneczno-Aktorskim przy Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.