NEPOSLUŠNI / THE DISOBEDIENT  reż. Mina Djukic

Serbskie kino drogi. Słaba kreacja głównej bohaterki i tłumaczący, pojawiający się w filmie narrator (gdybyś głupi widzu nie zrozumiał!). Ocena: Daje 2 (+1 za kilka pomysłów na kręcenie natury i rowerów).

 

Mother of George

Prosta historia o miłości, więzach rodzinnych i  wyobcowaniu, ale osadzona w ciekawych realiach. Czarnoskórzy bohaterowie filmu, przedstawiciele mniejszości nigeryjskiej w Nowym Jorku, wyglądają i grają fenomenalnie. Ocena 4.

 

Bad Hair

Świetna kameralna historia dziejąca się w slumsach południowoamerykańskich . Dziecięce marzenia są pretekstem do głębszej opowieści. Świetne kreacje dziecięcych i dorosłych aktorów. Ocena 4.

 

Vicroria

Długi film, w którym zabrakło montażu. Dobre zdjęcia, symboliczne sceny, ale bohaterka (matka) nie zmienia się przez cały film. Trudno zrozumieć o co właściwie chodziło  (dziewczynka bez pępka?). Na spotkaniu po filmie scenarzystka-reżyserka wytłumaczyła o co chodziło w filmie. Niektórym się podobało, mi nie. Ocena: 1.

 

Gang Rosenthala

Oparta na faktach historia o rumuńskich żydach, który w latach 50-tych postanowili ośmieszyć system. Film zbyt “teatralny” (bohaterowie mówią z idealnym brytyjskim akcentem). U nas zrobiono postprodukcję dźwięku (polska kooprodukcja). Ocena: 3.

War story

Dramat o fotoreporterce z traumą. Czegoś tu jednak brakuje, bo film niczym nie zaskakuje. Ocena: 3-